Pączki nadziewane w domu – przepis

Nie namawiam do przejadania się pączkami na co dzień, ale czasami można sobie pozwolić na „odjazd” i delektowanie się boskimi wypiekami, zwłaszcza, że ​​pączki następnego dnia nie tracą na atrakcyjności.

Połóż ciasto na cieście. Preferuję tę metodę z kilku powodów. Po pierwsze, będziemy mogli sprawdzić jakość drożdży i mieć czas na naprawienie sytuacji, jeśli coś pójdzie nie tak. Jeśli ciasto pasuje szybko i dobrze, nie będzie problemów z ciastem. Ponadto najbardziej przewiewne, puszyste i smaczne ciasto uzyskuje się właśnie na biszkoptowym cieście drożdżowym.

nadziewane pączki

Zacznij gotować z ciastem. Podgrzej mleko do temperatury 36-40 ° C, wlej do miski. Dodaj wszystkie drożdże instant, wrzuć kilka małych łyżek cukru.

2

Dodaj około 4 łyżki przesianej mąki. Dobrze wymieszać. Partia nie powinna być zbyt płynna, przypominająca gęstą śmietanę.

3

Przykryj miskę folią spożywczą lub lepiej ręcznikiem, umieść w ciepłym miejscu. Wkrótce drożdże zaczną działać, zaczną grać, pojawi się dużo bąbelków. Po 15-20 minutach możesz ocenić ciasto – w rezultacie masa powinna podwoić objętość.

4

W osobnej misce połącz pozostały cukier, sól, cukier waniliowy, ubij jajka. Śmigać.

pięć

Delikatnie wymieszaj wyrośnięte ciasto, dodaj do niego masę jajeczną. Rozpocznij wyrabianie (mikserem, robotem kuchennym itp.).

6

Powoli dodawaj mąkę podczas wyrabiania ciasta, aż skończy się. Możesz potrzebować trochę mniej lub więcej mąki. Przekonaj się o konsystencji ciasta. Będzie miękka, posłuszna, nie przykleja się do dłoni.

7

Dodaj zmiękczone masło. Kontynuuj uderzanie masy mikserem. Nie spiesz się, ważne jest, aby dobrze zagnieść ciasto. Całkowity czas to co najmniej 10 minut.

osiem

Z masy uformuj kulkę, przykryj miskę. Odeślij do ogrzania przez około półtorej godziny. Poczekaj, aż masa wzrośnie 2,5 razy.

dziewięć

Jak zrobić nadziewane pączki

Gdy ciasto rośnie, dodaj nadzienie. Krem podgrzej, ale nie pozwól mu się zagotować.

10

Umieść kawałki czekolady w filiżance. Wlej gorącą śmietanę.

jedenaście

Odstaw na minutę, a następnie ubij blenderem do uzyskania jednolitej mieszanki. Odstaw na chwilę, aby krem ​​ostygł i trochę zgęstniał.

12

Ubij powstałe ciasto, połóż na lekko sproszkowanym blacie. Rozwałkuj w warstwę o grubości około 1,5 centymetra. Jeśli mieszanina stanie się lepka, posyp ją mąką i nią.

13

Aby pokroić pączki, potrzebujesz dowolnego okrągłego przedmiotu, na przykład szklanki lub pokrywki. Pokrój okrągłe kawałki o średnicy około 7-8 centymetrów.

czternaście

Umieść półfabrykaty na drewnianym wsporniku (płycie), w pewnej odległości od siebie, ponieważ podczas garowania będą się rozciągać i na boki. Postępuj tak, jak przy robieniu pierogów: zbierz resztki, zwiń z powrotem w ciasto i pokrój w nowe półprodukty pączków.

piętnaście

Przykryj półfabrykaty folią, rundy zostaw na ostatni wzrost. Po 20-25 minutach możesz zacząć smażyć.

szesnaście

Wlej obfitą porcję bezzapachowego oleju na patelnię. Nie żałuj – usmażymy pączki w głębokim tłuszczu. Podgrzać prawie do mgły, rozłożyć berlińskie pociski.

17

Pączki zapiekają się bardzo szybko, więc gdy dodasz pierwszą porcję, jak najszybciej wyreguluj ogień – zrób umiarkowanie. Wtedy pączki będą miały czas na dobre usmażenie, nie tylko na wierzchu, ale także w środku. Obserwuj deser, gdy tylko spód lekko się zarumieni, natychmiast go odwróć.

18

Najpierw połóż deser na papierowej serwetce. Następnie, gdy nadmiar tłuszczu zostanie wchłonięty, przełóż na talerz.

dziewiętnaście

W jakikolwiek sposób wypychaj wnętrze pączków. Jeśli nie masz specjalnej strzykawki do gotowania z ostrą końcówką, wytnij mały otwór z boku i ostrożnie włóż czekoladowy ganache.

dwadzieścia

Nie przejmuj się, jeśli na początku nadzienie wydaje się zbyt płynne, po chwili się ustabilizuje. Pozostaje sproszkować berlińczyków i zaparzyć herbatę. Ciesz się herbatą!

jeden

pączki nadziewane drożdżami

Nie jesteś pewien swojego talentu kulinarnego – obejrzyj wideo. Autor szczegółowo opowie o wszystkich etapach robienia smażonych pączków. Ciesz się herbatą, niech na Twoim stole będą tylko najsmaczniejsze desery na herbatę.

</ centrum

Aleksandra
Edytor serwisu