Rodzaje fryzur damskich na długie włosy – imiona, zdjęcia i opisy

Rodzaje fryzur damskich na długie włosy: imiona, zdjęcia i opisy

Wydaje się, że jest bardzo mało kobiecych fryzur na długie włosy. Cóż, co możesz o tym pomyśleć? Ale spieszymy się z zapewnieniem – jest to bardzo dalekie od prawdy. Zachowaj więc duży wybór opcji z tytułami i zdjęciami!

1. Proste cięcie

To najprostsza i najbardziej wszechstronna fryzura, szczególnie dla idealnie prostych włosów. Ale tutaj ważna jest delikatność wykonania, bo najmniejsze naruszenie geometrii będzie uderzające.

Proste cięcie

2. Prosty krój z grzywką

Są tutaj dwie główne opcje. Pierwsza to te same bezbłędnie proste grzywki, co pod linijką. A druga gra na kontrastach i zakłada nierówny, poszarpany krój.

Prosty krój z grzywką

3. Włoski

Włoch to coś pomiędzy kaskadą a rozdartą fryzurą. Najważniejsze jest to, że wszystkie pasma fryzury mają różne długości, ale przejścia są dość ostre i nieoczekiwane, bez płynnego gradientu.

Włoski

4. Długa kaskada

Klasyczna kaskada to wielowarstwowa i wielopoziomowa fryzura, która wydaje się pasować każdemu bez wyjątku. Jest bardzo dobry z wydłużonymi lub ukośnymi grzywkami, a także z rozstaniem z boku.

Długa kaskada

5. Długi kwadrat

Doskonały wybór dla tych, którzy nie są gotowi co miesiąc chodzić do salonu, aby przywrócić klasyczny kwadratowy kształt. Wersja wydłużona jest przycinana zgodnie z tą samą zasadą, ale odrasta łatwiej i ładniej.

Długi kwadrat

6. Asymetria

Asymetria to nie konkretna fryzura, ale cała zasada, której istota tkwi w jej nazwie. Na przykład zauważalna różnica długości po obu stronach z płynnym przejściem wygląda bardzo interesująco.

Asymetria

7. Ukończona fryzura

Stopniowanie lub przerzedzanie wygląda lżej, luźniej i bardziej niedbale niż surowy prosty krój. Ale jednocześnie wciąż nie jest tak ostra i kontrastowa jak podarta fryzura.

Ukończona fryzura

8. Zorza polarna

Wśród warstwowych fryzur zorza polarna ma wyraźny kontrast między długością górnej i dolnej warstwy włosów. Stwarza to dodatkową objętość na ciemieniu i wokół twarzy.

Zorza polarna

9. Angielska fryzura

Technika wykonania fryzury angielskiej zakłada indywidualne podejście. Mistrz bierze pod uwagę linię i kierunek wzrostu włosów, ich fakturę i inne cechy, a następnie tworzy złożoną wielowarstwową fryzurę z rozdartym lub stopniowanym cięciem.

Angielska fryzura

10. Drabina

W klasycznej drabince długość stopniowo zwiększa się od przednich pasm do tyłu. Przejście może być bardzo płynne i prawie zaokrąglone lub bardziej schodkowe.

Drabina

11. Boczne rozstanie

To chyba najbardziej neutralna i praktyczna wariacja na temat asymetrycznych fryzur. Boczne rozcięcie, w zależności od kształtu i położenia, doskonale harmonizuje rysy twarzy.

Rozstanie z boku

12. Kudłaty

Rozdarta kudłata fryzura na długie włosy wiąże się z chaotyczną zmiennością długości poszczególnych pasm. Ale jak zawsze za podkreślonym zaniedbaniem kryje się delikatna i przemyślana praca.

Kudłaty

13. Ogon lisa

Ta fryzura jest również nazywana trójkątem ze względu na charakterystyczny kształt cięcia. Jest bardzo wygodna na co dzień, świetnie nadaje się do stylizacji i stylizacji.

Ogon lisa

14. Francuska fryzura

Francuskie fryzury po mistrzowsku łączą jednocześnie lekkość, romans i śmiałość. Są trochę odrapane i niechlujne, ale jednocześnie bardzo eleganckie.

Fryzura francuska

15. Wilczyca

Postrzępiony krój najlepiej wygląda na długich, prostych włosach. Co więcej, w połączeniu z grubymi i wysokimi postrzępionymi grzywkami, wydłużonymi i ściętymi na bok.

Wilczyca

16. Hollywood

Dzięki specjalnej technice wykonania, pofalowane włosy zawsze wyglądają jak po kosztownej stylizacji. A jeśli lekko wzmocnisz efekt lokówką, uzyskasz prawdziwy szyk.

Hollywood

17. Długi bob

Bob jest jedną z klasycznych krótkich fryzur, ale ma tak udaną sylwetkę, że od dawna są adaptacje na każdą okazję. Główną cechą wydłużonego boba jest taka sama konstrukcja cięcia równoległego do linii kości policzkowych.

Długi bob

18. Długi kapelusz

Długa czapka to kolejna warstwowa fryzura z odważnym kontrastem między poziomami. Co więcej, nowoczesny fason pozwala maksymalnie wydobyć ten kontrast i sprawić, że fryzura będzie dwuwarstwowa.

Długa czapka

19. Grunge

To, co kiedyś uważano za brudną masę subkultur, teraz przejmuje modowy blask i wybiegi. Być może to grunge można nazwać najbardziej chaotyczną i nieostrożną fryzurą ze wszystkich.

Grunge

20. Rozdarta fryzura

Poszarpany krój jest popularny wśród fashionistek, które wolą luźniejsze kokardki. To także zbawienie dla falowanych i niesfornych włosów, które i tak nigdy nie będą leżeć prosto.

Rozdarta fryzura

21. Ogolony kark

Ogolona głowa z długimi włosami rozwiązuje jednocześnie dwa problemy. Po pierwsze, prawdziwą niespodzianką będzie ułożenie wysokiej fryzury. A po drugie, w upale jest o wiele łatwiej i docenisz to już pierwszego lata!

Ogolony kark

22. Fryzura z długimi grzywkami

Teraz linia między wydłużoną grzywką a skróconymi pasmami bocznymi jest tak cienka, że ​​trudno odróżnić jedno od drugiego. Ale w każdym razie możemy śmiało powiedzieć, że jest piękny!

Fryzura z długimi grzywkami

23. Rapsodia

Rapsodia to kolejna odmiana kaskady. Jest bardzo uniwersalny dla włosów każdej długości i rodzaju, więc na pewno nie pomylisz się z tym wyborem.

Rapsodia

24. Wydłużony bob kwadratowy

Kolejny przypadek, w którym kształt krótkiej fryzury jest tak dobry, że przystosowano ją również do długich włosów. Czasami długość przednich i tylnych pasm może się różnić nawet o połowę, ale przejście jest nadal płynne.

Wydłużony bob kwadratowy

25. Strzyżenie z cięciem

Wszystkie te same ogolone whisky i kark, ale z oryginalnymi ozdobami i wzorami nazywane są krojami. W zależności od nastroju możesz ukryć wygoloną część pod lokami lub odwrotnie – podkreśl to.

Strzyżenie z cięciem
Aleksandra
Edytor serwisu