Jakie kosmetyki nie nadają się do pielęgnacji włosów farbowanych?

Głęboko oczyszczające szampony

Głęboko oczyszczające szampony często wchodzą w skład pielęgnacji włosów przetłuszczających się. Zawierają wysokie stężenie aktywnych surfaktantów, które doskonale usuwają zanieczyszczenia z pasemek i skóry głowy. Dzięki temu tłuste loki dłużej zachowują „świeży” wygląd.

Złe jest to, że szampony głęboko oczyszczające wraz z zanieczyszczeniami i nadmiarem sebum „wymywają” pigment z włosów farbowanych. Ich ciągłe stosowanie doprowadzi do tego, że już wkrótce cień loków zniknie. Dlatego lepiej nie używać takich szamponów po farbowaniu, nawet jeśli masz przetłuszczające się włosy.

Ale blaknięcie kolorów to nie jedyny problem, na jaki możesz napotkać. Ze względu na dość agresywny skład produkty mocno wysuszają pasemka. Dla włosów farbowanych może to być poważny test, ponieważ już teraz potrzebują dodatkowego nawilżenia i odżywienia.

Nie możesz zrezygnować z ulubionego szamponu oczyszczającego? Eksperci zalecają, aby zawsze stosować go naprzemiennie z kremem nawilżającym. Tylko w ten sposób pasemka pozostaną wystarczająco nawilżone.

Kosmetyki zawierające alkohol

Kosmetyki zawierające alkohol

Alkohol zawarty w produktach do pielęgnacji włosów może je bardzo wysuszać. Agresywna substancja dosłownie wysysa całą wilgoć ze struktury włosów, czyniąc je łamliwymi i niesfornymi. Alkohol przyczyni się również do szybkiego blaknięcia koloru pasm. Takie fundusze są całkowicie „przeciwwskazane” dla tych, którzy stale rozjaśniają włosy.

Jakie kosmetyki zawierają alkohol? Są to różnego rodzaju produkty do stylizacji, spraye termoochronne i perfumowane, a nawet szampony i maski. W produktach potencjalnie szkodliwych dla włosów składniki zawierające alkohol z reguły znajdują się na szczycie listy.

Przestudiuj skład każdego produktu do pielęgnacji włosów, który kupujesz. Nawet te produkty, które producent określa jako nawilżające i regenerujące pasemka, mogą zawierać alkohol.

Henna i basma w pielęgnacji domowej

Wiele dziewcząt korzysta z pomocy naturalnych barwników, które po farbowaniu postanowiły „potraktować” swoje loki, nadać im połysk i odnowić odcień. Uważa się, że henna i basma poprawiają wygląd pasm, aktywnie je przywracają. Ale eksperci nadal nie zalecają stosowania naturalnych pigmentów na farbowanych włosach. Ani do nadania im bogatego koloru, ani jako składnik domowych maseczek.

Czerwona henna i czarna basma po nałożeniu na loki już pomalowane farbą „chemiczną” z reguły dają zupełnie nieprzewidywalny rezultat. W ten sposób nie zaktualizujesz koloru włosów, ale otrzymasz nowy. Nie ma gwarancji, że spodoba ci się ten odcień. Tymczasem naturalne pigmenty bardzo powoli opuszczają strukturę włosa. W przyszłości mogą pojawić się poważne problemy przy stosowaniu zwykłej farby – kosmetyki po prostu nie będą „leżeć” na pasmach. Ale co, jeśli weźmiesz bezbarwną hennę do przygotowania masek regenerujących? To też jest nieefektywne. Nawet naturalne substancje nie barwiące mogą utrudnić dalsze farbowanie włosów zwykłą farbą. Uważa się również, że pokrywając pasma gęstym filmem ochronnym, nie pozwalają one wniknąć korzystnym substancjom w strukturę włosa. Tak więc wszystkie profesjonalne maski, których używasz do nawilżania i odżywiania loków, będą bezużyteczne. A kolorowe pasma wymagają wysokiej jakości opieki.

Produkty o dużej zawartości oleju

Olejki nośnikowe są niezwykle przydatne w domowej pielęgnacji włosów. Aktywnie nawilżają i odżywiają pasemka, pomagają uczynić je bardziej elastycznymi i posłusznymi. Ale jeśli chcesz zachować nowy odcień loków przez długi czas, lepiej nie używać często kosmetyków o wysokim stężeniu olejków kosmetycznych. Faktem jest, że fundusze przyczyniają się do „wymywania” pigmentu. Nie bez powodu olejki są często polecane osobom, które chcą szybko przejść na naturalny kolor włosów.

Aby nawilżyć włosy przesuszone licznymi koloryzacjami, lepiej wybrać ekspresowe maski z olejkami. Nie trzeba ich długo trzymać na lokach, co oznacza, że ​​​​kolor pasm dłużej Cię zachwyci.

Koloryzujące szampony i balsamy

Po zabiegu koloryzacji szampony i balsamy koloryzujące często uzupełniają kolekcję produktów pielęgnacyjnych dla dziewczyn, którym zależy na utrzymaniu koloru na włosach. Kosmetyki powinny utrzymać odcień na pasemkach, nadać im połysk, a nawet je nawilżyć i odżywić. Ale to wszystko jest tylko w teorii. W praktyce najczęściej dzieje się coś innego.

Wiele produktów koloryzujących zawiera dużą ilość zasad, które wysuszają już odwodnione włosy. I z wielkim trudem, mimo że producenci twierdzą inaczej, są zmywani z pasm. Skomplikuje to późniejsze procedury barwienia – istnieje ryzyko, że pigment „nierównomiernie położy się” na lokach. Ponadto dość trudno jest znaleźć odcień, który idealnie pasowałby do aktualnego odcienia włosów. Produkt o „niewłaściwym” kolorze może nieznacznie zmienić aktualny odcień loków.

Kosmetyki z efektem koloryzującym można włączyć do pielęgnacji domowej tylko wtedy, gdy spełnione są dwa warunki. To rzadkie użycie (mniej więcej raz na 2-3 tygodnie) i wysokiej jakości produkt kosmetyczny (lepszy z linii produktów profesjonalnych).

Domowe maseczki i płukanki z cytryną

Cytryna w domowych maskach i płukankach często stosowana jest jako składnik odpowiedni do włosów przetłuszczających się. Również blondynki zalecają stosowanie takich produktów po zabiegu klarowania w celu usunięcia zażółcenia i nadania lokom naturalnego połysku.

Sok z cytrusów może sprawić, że pasemka będą lśniące i jedwabiste. Ale jest to dość agresywny produkt, który wysusza włosy, czyniąc je łamliwymi. W przypadku kolorowych loków nie powinno to być dozwolone. Kolejny kwasek cytrynowy będzie stopniowo „zjadał” pigment. Przy częstym stosowaniu maseczek i płukanek cytrusowych kolor bardzo szybko wyblaknie, będziesz musiał ponownie zabarwić włosy.

Aleksandra

Edytor serwisu