Jak zamrozić krem, czy można to zrobić?

Czy krem ​​można zamrozić?


Nawet doświadczone gospodynie domowe czasami nie potrafią obliczyć dokładnej ilości kremu, która będzie potrzebna do domowego wypieku. Dlatego nadwyżka nieuchronnie pozostaje. Ten produkt jest uważany za łatwo psujący się, ponieważ składa się z mleka. Zaleca się prawidłowe przechowywanie, aby uniknąć uszkodzeń. Na przykład możesz użyć zamrażarki. Niskie temperatury utrzymują świeżość nadzienia przez długi czas. Proponujemy zastanowić się nad głównymi sposobami przechowywania kremu i wybrać ten najlepszy.

Proces zamrażania śmietany

Zalety:

  • Możesz od razu przygotować dużą ilość dodatków i przechowywać je w zamrażarce, aby zaoszczędzić czas podczas pieczenia ciast.
  • Nie ma potrzeby wyrzucania nadmiaru, który pozostał po przygotowaniu nadzienia. Muszą być ciasno zapakowane i wysłane do przechowywania.

Niedogodności:

  • Niektóre kremy cukiernicze tracą swoją konsystencję po zamrożeniu. Czasami pogarsza się wygląd i smak.
  • Produkty mleczne ulegają rozwarstwieniu pod wpływem niskich temperatur.
  • Podczas powolnego zamrażania zaczynają pojawiać się kryształki lodu uszkadzające strukturę produktu. Zaleca się stosowanie zamrażania szokowego, co pociąga za sobą gwałtowny spadek temperatury do wartości ujemnych.
  • Jeśli robisz słodycze na zamówienie, bądź przygotowany na krytykę. Wielu klientów chce otrzymywać tylko świeże desery. Kupujący mogą podejrzewać, że krem ​​zamarzł i wystawić negatywną opinię.

Przydatne porady

  1. Nie ma zgody co do zamrażania śmietanki. Niektórzy eksperci kulinarni twierdzą, że kremy maślane są najlepiej tolerowane do długotrwałego przechowywania. W odpowiednich warunkach temperaturowych zachowują świeżość przez 6-8 tygodni.
  2. Nadzienie należy rozmrażać stopniowo. Najpierw przenieś żywność z zamrażarki do lodówki. Czas na kilka godzin. Następnie ubij śmietankę mikserem elektrycznym. Mieszanina powróci do swojej pierwotnej postaci.
  3. Do długotrwałego przechowywania kremu używaj szczelnych opakowań. Najlepiej sprawdzają się zamykane plastikowe pojemniki. Nigdy nie umieszczaj w pobliżu innych produktów spożywczych, takich jak pierogi lub mięso mielone. Mogą zepsuć zapach kremu.
  4. Przestrzegaj daty ważności. Z biegiem czasu smak produktu pogarsza się. Dla wygody napisz datę zamrożenia na powierzchni opakowania. W tym celu możesz użyć markera permanentnego.

Jak prawidłowo przechowywać krem ​​w zamrażarce

Nadzienie przechowuje się w lodówce nie dłużej niż 3 dni. Jeśli planujesz pozostawić krem ​​na dłuższy czas, zaleca się skorzystanie z zamrażarki. Chociaż normy rządowe nie pozwalają na taki sposób przechowywania kremu do ciast, wiele gospodyń domowych stosuje go z powodzeniem. Wymaga to, aby urządzenie miało zdolność szokowego zamrażania. Jeśli temperatura będzie stopniowo spadać, struktura mieszanki zostanie zaburzona.

Kremy na bazie tłuszczu są najlepiej tolerowane do długotrwałego przechowywania. Pokarmy białkowe szybko się rozdzielają. Nie zaleca się przechowywania takich nadzień w zamrażarce. Ważny jest również dobór odpowiedniego pojemnika. Najlepiej sprawdzają się plastikowe pojemniki. Folia plastikowa, pojemniki metalowe i inne pojemniki nie są odpowiednie.

Okres przydatności do spożycia kremu nie może przekraczać 2 miesięcy. Okres trwałości produktu białkowego jest nieco dłuższy i wynosi 2,5 miesiąca. Jednak pierwotna struktura jest stopniowo zaburzana.

Rada! Do domowych wypieków najlepiej zawsze używać świeżej śmietany. Jeśli po ugotowaniu pozostanie trochę nadmiaru, możesz włożyć go do zamrażarki. A potem – użyj go do dekoracji ciast.

krem

Ten rodzaj kremu cukierniczego jest najmniej przechowywany. Zgodnie z normami rządowymi ma trwałość 6 godzin w temperaturze pokojowej. Nadzienie pozostaje świeże w lodówce do 24 godzin. Jeśli w składzie nie ma masła, krem ​​można przechowywać do 3 dni.

Białko

Krem zrobiony jest z ubitych białek. Słodka mieszanka pozostaje świeża przez 3 dni w temperaturze od 7 do 8 stopni. Ponieważ wypełnienie ma przewiewną strukturę, konieczne będzie stworzenie odpowiednich warunków przechowywania. Przede wszystkim mieszanki nie wolno przesypywać do innego pojemnika. W przeciwnym razie się uspokoi. Pojemnik musi być szczelnie zamknięty folią lub pokrywką, aby uniknąć pękania. Powyższy termin ważności dotyczy kremu z cukrem i białkami. Czas przechowywania może się wydłużyć przy zastosowaniu dodatkowych dodatków. Na przykład kwas cytrynowy zatrzyma rozwój mikroorganizmów.

Czas przechowywania białek – 12 godzin. Nie zaleca się zamrażania kremu białkowego.

Olej

Krem przechowuje się przez 1,5 dnia w przypadku braku dodatkowych dodatków, takich jak świeże owoce. W przeciwnym razie okres przydatności do spożycia zostanie skrócony do 12 godzin. Zaleca się stosowanie konserwantów w celu przedłużenia trwałości. Nadmiar wypełnienia można umieścić w hermetycznie zamkniętym pojemniku i umieścić w zamrażarce. Tam krem ​​maślany pozostaje świeży przez 2 miesiące.

Istnieje możliwość zamrożenia gotowych wyrobów cukierniczych z nadzieniem maślanym. Jeśli nie użyjesz lodówki, mieszanina ulegnie pogorszeniu w ciągu zaledwie 5 godzin z powodu szybkiego namnażania się patogennych mikroorganizmów.

Twaróg i kremowy

Tego typu kremy nie są w stanie pochwalić się długim okresem przydatności do spożycia. W temperaturze od 2 do 6 stopni i wilgotności do 75 procent produkt jest przechowywany tylko 17 godzin. W temperaturze pokojowej krem ​​psuje się znacznie szybciej. Niepożądane jest pozostawienie kremowej masy w zamrażarce, ponieważ po rozmrożeniu mieszanina zaczyna się rozwarstwiać.

Po upływie terminu ważności słodycz staje się niebezpieczna dla zdrowia ludzkiego ze względu na szybkie namnażanie się patogenów.

Aleksandra
Edytor serwisu