Jak zachować kolor włosów farbowanych: życiowe hacki od profesjonalistów

1: Użyj trwałej farby do włosów

Dla pięknego, bogatego odcienia włosów nie ma nic lepszego niż trwała farba do włosów. Otwiera łuskę włosa i głęboko wnika w jego strukturę, całkowicie zmieniając naturalny kolor włosa.

U większości osób kolor pasemek po farbowaniu permanentnym zaczyna blednąć dopiero po 7-8 tygodniach od zabiegu i jednocześnie nigdy nie „blaknie” całkowicie.

Półtrwała farba barwi tylko powierzchnię trzonu włosa i jest świetnym sposobem na zabawę odcieniami w ramach określonego koloru. Takie zabarwienie utrzymuje się krócej, dlatego bardziej korzystną opcją jest farbowanie permanentne.

Czy wiedziałeś?

Wielu fryzjerów uważa, że ​​do koloryzacji trzeba przygotowywać się przynajmniej przez tydzień, zapewniając włosom intensywne nawilżenie i odżywienie za pomocą masek i balsamów. Na dobrze nawilżonych włosach farba lepiej się układa.

2: Trzymaj się harmonogramu kolorowania

Lifehack 2: Trzymaj się harmonogramu kolorowania

Pamiętaj, aby odnowić cebulki włosów, gdy osiągną około 2,5 centymetra długości. Jeśli tego nie zrobisz i poczekasz dłużej, w przyszłości farba zostanie nałożona na poprzedni wynik, odcienie będą się mieszać i stracą czystość. W rezultacie doprowadzi to do brudnego odcienia włosów i zepsucia całego wrażenia z farbowania.

Musisz zaplanować nową procedurę natychmiast po wykonaniu poprzedniej. Dla trwałości i nasycenia kolorów nie ma nic ważniejszego niż systematyczność zabiegów.

3: Użyj intensywnie regenerującej odżywki

Farbowanie utrzymuje się dobrze tylko na zdrowych włosach. Piękne loki to zdrowe loki.

„Kiedy łuska włosa jest gładka i równa, są one miękkie, lśniące i łatwe do ułożenia. Ale jeśli włosy są suche lub zniszczone, łuska odrywa się od łodygi, a włosy stają się szorstkie i tracą połysk” – ostrzega kolorystka Emily M.

Aby poprawić kondycję włosów i zapobiec uszkodzeniom podczas koloryzacji, regularnie stosuj odżywkę, która intensywnie odbudowuje włosy. Nałóż go na czyste, wilgotne pasemka, zwracając szczególną uwagę na suche końcówki. Następnie pozostaw na 20 – 60 minut, owijając włosy ciepłym ręcznikiem lub zakładając czapkę.

Uwaga!

Ostatnio bardzo popularne stały się organiczne farby do włosów. Czy naprawdę zawierają tylko materię organiczną? Tak!

Ale musisz wiedzieć, że amoniak jest również substancją organiczną, a jego zawartość w farbie organicznej jest nie mniejsza niż w zwykłej farbie. I takie barwniki nie są przykładem więcej. Oszczędzaj mądrze!

4: Staraj się rzadziej myć włosy szamponem

Life hack 4: Staraj się rzadziej myć włosy szamponem

Codzienne mycie włosów wypłucze kolor, więc kluczem do jego utrzymania jest rzadsze mycie. Jeśli to możliwe, myj włosy co drugi dzień lub nawet rzadziej. Częste mycie wypłukuje z włosów naturalne oleje, co dodatkowo je wysusza i uszkadza.

Jeśli ćwiczysz, po treningu możesz użyć suchego szamponu. Pochłania naturalny brud i pot, ale nie narusza cząsteczek farby.

5: Wybierz najdelikatniejsze produkty

Tak jak skóra uwielbia delikatne i łagodne kosmetyki, tak włosy farbowane czekają na delikatną pielęgnację. Powinien być wolny od siarczanów i innych silnych środków czyszczących, które sprawiają, że włosy są super czyste, ale zmywają kolor.

Idealnym wyborem dla włosów farbowanych są bezsiarczanowe szampony przeznaczone specjalnie do włosów farbowanych.

Czy wiedziałeś?

Do barwienia w domu eksperci zalecają kupowanie farb w postaci musu. Te otulają każdy włos, są idealnie rozmieszczone na całej siatce pasemek, dzięki czemu włosy nabierają bogatego, jednolitego odcienia.

6: Rozciągnij kolor włosów

Bez względu na to, jak wysokiej jakości jest pielęgnacja włosów, kolor pasm będzie stopniowo blakł. Nie da się tego całkowicie uniknąć. Ale istnieje taktyka, która zaktualizuje zanikające pasma.

Jest to stosowanie specjalnych płukanek neutralizujących niechciane odcienie (na przykład rudy blond) lub produktów wzmacniających nabyty kolor włosów.

Lepiej kupować toniki i płukanki tej samej marki co farba do włosów. Wielu producentów tworzy całe linie produktów, które pielęgnują i wspierają wybrany odcień. Eksperci zalecają stosowanie płynu do płukania jamy ustnej co najmniej dwa razy w tygodniu lub tak często, jak potrzebujesz.

7: Ukryj srebro we włosach

Life hack 7: Ukryj srebro we włosach

Nie jest tajemnicą, że siwe włosy są trudniejsze do farbowania. Jeśli zauważysz, że gdzieś widać przebłyski siwych włosów, napraw je!

Jeśli masz cienkie włosy, możesz zatuszować siwe włosy lakierem koloryzującym. Skutecznie maluje zarówno cebulki włosów, jak i pojedyncze włoski. A jednak, dzięki koloryzacji skóry głowy, optycznie dodaje stylizacji objętości.

Jeśli włosy są szorstkie i szorstkie, lepiej pomalować je kredkami, pudrem lub tuszem do rzęs. Dają grubsze krycie. Należy jednak zauważyć, że jest to nadal kwestia gustu.

Czy wiedziałeś?

Aby pigment farby został bezpiecznie „utrwalony” w trzonie włosa po farbowaniu, należy odmówić wizyty w wannie, saunie i basenie przez pierwsze 2-3 dni.

8: Chroń włosy przed promieniowaniem ultrafioletowym

Nawet naturalne włosy wypalają się na słońcu, nie mówiąc już o pasemkach farbowanych. Kilkukrotnie szybciej tracą nabytą barwę.

Spraye do opalania i odżywki bez spłukiwania przeznaczone do codziennego użytku mogą pomóc chronić kolor i teksturę włosów. Używaj ich regularnie, a Twój nowy odcień będzie trwał dłużej niż kiedykolwiek.

Aleksandra

Edytor serwisu