Jak sprawić, by brwi były piękne bez chodzenia do salonu

Zanim zaczniesz tworzyć piękne brwi, musisz wybrać czas i miejsce, zaopatrzyć się w narzędzia i przygotować twarz do zabiegu.

1. Wybierz czas i miejsce

Pamiętaj, że modelowanie brwi zajmuje średnio 30-40 minut. Regeneracja skóry po wyrywaniu zajmuje również trochę czasu. Dlatego lepiej zaplanować zabieg na weekend, kiedy nie musisz nosić makijażu.

Wyrywanie brwi jest wygodniejsze w świetle dziennym, dzięki czemu nawet najdelikatniejsze włoski będą dla Ciebie widoczne. Aby uzyskać maksymalny komfort, usiądź przed lustrem ściennym, toaletką lub poszukaj lustra na stojaku. Dzięki temu obie ręce będą wolne.

2. Zbierz wszystko, czego potrzebujesz do kształtowania brwi

  • Lustro . Powinien być dość duży, abyś mógł śledzić symetryczność brwi. Do usuwania najmniejszych włosków wygodnie jest użyć specjalnego lusterka powiększającego.
  • Dobrze naostrzona pęseta . Do korekcji w domu najlepiej nadaje się model ze ściętymi końcami: wygodnie jest chwytać i wyciągać pojedyncze włosy. Ale pęsety z szeroką prostą krawędzią lepiej nie używać: z nimi ryzykujesz przypadkowe usunięcie więcej niż to konieczne. Pamiętaj, że narzędzie powinno wygodnie leżeć w dłoni.
  • Długi, cienki przedmiot: pomarańczowy sztyft , ołówek, długopis, pędzel i tym podobne. Przydatne do wskazania początku, zgięcia i końca brwi.
  • Biały eyeliner do zaznaczania linii pomocniczych i punktów.
  • Środek dezynfekujący. Balsamy na bazie alkoholu lub kwas salicylowy (roztwór alkoholu) działają dobrze.
  • Pędzel do brwi.
  • Woda micelarna do pozbycia się makijażu.
  • Balsam do depilacji . Przygotowuje skórę do zabiegu bez zatykania porów.
  • Nawilżające mleczko lub balsam do pielęgnacji skóry po depilacji. Dowolna tekstura, którą lubisz, zrobi.

3. Przygotuj twarz

Makijaż stanie na przeszkodzie. Dlatego dokładnie umyj się, przetrzyj twarz płynem micelarnym, a następnie specjalnym balsamem do depilacji.

Jak znaleźć odpowiedni dla siebie kształt brwi

Weź pod uwagę nie tylko kształt swojej twarzy, ale także sposób wzrostu brwi. Nie próbuj zbyt radykalnie zmieniać ich kształtu. Na przykład, jeśli twoje brwi są naturalnie proste, nie powinieneś ich wyginać. W przeciwnym razie ryzykujesz wyrwanie większości włosów.

Anastazja Shimirewa

Teraz naturalność jest w modzie. Dlatego prawidłowy kształt brwi jest jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Podkreśla to Twoją indywidualność i wyrazistość wyglądu. Ponadto, jeśli popełnisz błąd podczas korekty, nie zrujnujesz zbytnio brwi.

Więc weź patyk, biały ołówek i wykonaj następujące czynności.

1. Określ początek brwi

Aby nie uciskać brwi, dokładnie nakreśl linię jej początku. Najpierw weź miękki ołówek i narysuj linię od grzbietu nosa do łuku brwiowego.

Jak wybrać kształt brwi: określ początek brwi
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Umieść kij pionowo równolegle do grzbietu nosa. Miejsce, w którym narzędzie przecina łuk, jest początkiem twojej brwi. Zaznacz ten punkt białym ołówkiem.

Zrób to samo z drugą brwią.

2. Znajdź najwyższy punkt brwi

Idealny kształt brwi: określ najwyższy punkt brwi
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Spójrz w lustro bezpośrednio przed sobą, aby poprawnie zaznaczyć punkt. Umieść różdżkę na skrzydle nosa tak, aby wyszła poza zewnętrzną krawędź tęczówki.

Tam, gdzie narzędzie przetnie brew, będzie najwyższy punkt brwi, miejsce jej zgięcia. Zaznacz ten punkt białym ołówkiem.

Zrób to samo z drugą brwią.

3. Nakreśl koniec brwi

Idealny kształt brwi: podkreśl koniec brwi
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Bardzo ważna jest prawidłowa długość brwi: zbyt długie zasmucają, a krótkie podkreślają asymetrię twarzy . Ponadto, szczególnie długo odrastają włoski na czubkach, a w przypadku pomyłki szczególnie trudno będzie skorygować ten obszar.

Aby zrozumieć, gdzie powinna kończyć się brwi, ustaw patyczek tak, aby przebiegał od skrzydła nosa przez zewnętrzny kącik oka. Miejsce, w którym narzędzie przecina zewnętrzną część brwi, będzie punktem, którego szukasz. Zaznacz to białym ołówkiem.

Zrób to samo z drugą brwią.

Aby sprawdzić, czy prawidłowo zaznaczyłeś początek i koniec brwi, przyłóż patyczek do grzbietu nosa: znalezione punkty powinny leżeć na tej samej linii.

Ale bądź ostrożny: ze względu na specyfikę wyglądu, nawet przy poprawnych obliczeniach, punkt początkowy brwi może znajdować się nieco poniżej jej końca. Jeśli jednocześnie brew wygląda schludnie, wszystko jest w porządku.

4. Ustaw kierunek kucyka brwi

Znajdź dołek w pobliżu ucha: znajduje się bezpośrednio nad miejscem, w którym zaczyna się kość policzkowa.

Aby określić prawidłowy kierunek kucyka brwi, połącz zgięcie brwi, jej koniec i wgłębienie linią prostą.

5. Narysuj dolne kontury brwi

Jak zrobić piękne brwi: narysuj dolne kontury brwi
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Weź biały ołówek i za pomocą gładkiej linii połącz punkty początku i zamierzonego zgięcia na dolnej granicy brwi. Od zakrętu narysuj gładką linię w kierunku końca brwi w kierunku dołeczka przy uchu.

Powtórz z drugą brwią.

Jak wyrywać brwi

Musisz usunąć wszystkie włosy pod białą linią i pomiędzy dwoma punktami na grzbiecie nosa. Zanim to zrobisz, zdezynfekuj pęsety i umyj ręce. Następnie umyj brwi pędzelkiem.

Jak zrywać piękne brwi: uczesać włosy do góry
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Umieść pęsety bliżej nasady włosów i zrywaj je pojedynczo w umiarkowanych ruchach. Pociągnij ściśle w kierunku wzrostu, aby uniknąć zagnieceń, mikrourazów i wrastania włosków . Lekko napiąć skórę, aby złagodzić ból.

Nie daj się ponieść emocjom: zapuszczanie brwi jest znacznie trudniejsze niż wyrywanie.

Dopasuj brwi równolegle, aby uniknąć asymetrii: kilka włosów po jednej stronie, ta sama liczba po drugiej.

I nie zapomnij przetrzeć usuniętych włosów wacikiem i okresowo dezynfekować pęsety.

Jak zrywać piękne brwi
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

W większości przypadków nie trzeba usuwać włosków w górnej części brwi: jeśli pomylisz się i wyciągniesz nadmiar, kształt będzie zbyt nienaturalny. Warto sięgnąć po taką korektę tylko w przypadku silnej asymetrii. Następnie ostrożnie usuwaj po jednym włosie, uważając, aby nie uszczypnąć.

Nie przycinaj brwi nożyczkami do paznokci. Z tego powodu zmienia się kierunek wzrostu włosów i wtedy trudno będzie go skorygować.

Po korekcie przetrzyj skórę mleczkiem nawilżającym lub balsamem.

Po wymodelowaniu brwi przetrzyj skórę mleczkiem nawilżającym
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Jak zrobić makijaż brwi

Dzień po korekcie możesz użyć kosmetyków dekoracyjnych. Pomoże podkreślić kształt brwi i skorygować niedoskonałości.

Potrzebny będzie pędzelek , żel do brwi lub lakier do włosów o mocnym utrwaleniu i pudrowa kredka do brwi .

Wybierz kolor tego ostatniego w zależności od odcienia włosów. Jeśli chcesz rozjaśnić brwi, użyj kredki maksymalnie o 1-2 tony ciemniejszej. Ołówek powinien być dobrze naostrzony, aby za pierwszym razem można było narysować cienką i zgrabną linię.

Wybranym ołówkiem narysuj dolne kontury brwi.

Narysuj dolne kontury brwi wybranym ołówkiem
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Za pomocą pędzelka zblenduj kredkę lekkimi pociągnięciami w górę.

Jak zrobić piękne brwi: Za pomocą pędzelka zblenduj kredkę lekkimi pociągnięciami w górę
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Następnie powtórz linie, ale już wewnątrz brwi i cofnij się trochę od ich początku. Delikatnie przeprowadź ołówkiem obszary problematyczne, szczeliny lub małe blizny. Narysuj środek i czubek brwi i ponownie zblenduj pędzelkiem.

Jak zrobić piękne brwi: pomaluj środek i czubek brwi i ponownie zblenduj pędzlem
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Jeśli chcesz, aby Twoje brwi były wizualnie szersze, możesz podnieść je z góry. Pamiętaj o dokładnym cieniowaniu ołówka.

Jeśli chcesz, aby Twoje brwi były wizualnie szersze, możesz podnieść je z góry.
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Aby podkreślić kształt, delikatnie przejdź pod brwi jaśniejszym cieniem lub korektorem. Dokładnie wymieszaj makijaż, aby brwi wyglądały naturalnie. Możesz pominąć ten krok, jeśli chcesz.

Jak zrobić piękne brwi: Aby podkreślić kształt, lekko chodź jasnym cieniem lub korektorem w obszarze pod brwią
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Ułóż włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Zwykle robi się to za pomocą żelu do brwi. Ale po pewnym czasie może się toczyć, a wtedy makijaż będzie wyglądał brzydko.

Jak zrobić piękne brwi: spryskaj pędzel lakierem i wystylizuj brwi
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Aby uniknąć problemów, pędzel można spryskać lakierem do włosów i rozczesać nim brwi. Będzie wyglądać bardziej naturalnie. Następnie lakier można łatwo usunąć za pomocą zmywacza do makijażu.

Pamiętaj, aby modelować brwi co 2-3 tygodnie
Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Jak dbać o brwi

Codziennie nawilżaj i odżywiaj brwi regenerującym kremem lub żelem do brwi. Najlepiej wybierać kosmetyki z naturalnymi olejkami. Nakładaj za pomocą wacika.

Następnie wcieraj żel lub krem ​​na kilka minut, przesuwając się od początku brwi do końca. Masaż poprawia krążenie podskórne. Mieszki włosowe otrzymują wystarczającą ilość składników odżywczych i tlenu. W rezultacie brwi rosną szybciej.

Jeśli produkt ma lekką konsystencję, można go nakładać przed makijażem. Gęstszą konsystencję najlepiej pozostawić na wieczorne zabiegi.

Jak często robić modelowanie brwi

Wszystko zależy od tempa wzrostu włosów . Dla niektórych można powtórzyć procedurę po tygodniu, ale dla kogoś lepiej poczekać dwa lub trzy.

Jeśli brwi bardzo szybko odrosną, wykonaj korektę w taki sam sposób jak za pierwszym razem: zaznacz potrzebne punkty białym ołówkiem i ściśle przestrzegaj oznaczeń. Ale najczęściej wystarczy delikatnie wyrwać kilka odrośniętych włosków pęsetą.

Pamiętaj, że im bardziej naturalne są Twoje brwi, tym lepszy efekt końcowy.

Aleksandra
Edytor serwisu