Jak parować twarz?

kak-rasparit-litso

Zdjęcie w tle stworzone przez pvproductions – ru.freepik.com

 • oczyszczanie, dzięki czemu peelingi lub peelingi lepiej spełnią swoją funkcję,
 • stosowanie esencji odżywczych, serum i kremów w celu zwiększenia ich działania.

Otwarcie porów pomaga:

 • poprawić ukojenie i cerę,
 • ukoić skórę
 • stymuluje mikrokrążenie krwi i odżywianie komórek,
 • usuwa toksyny
 • wspomaga nawilżenie i wygładzenie zmarszczek.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Procedura parowania skóry jest dość prosta, ale musisz znać kilka niuansów, aby wszystko przebiegło tak bezpiecznie, jak to możliwe i bez skutków ubocznych. Najważniejsze to nie przesadzać i nie poparzyć się ani nie podrażnić. Dlatego uważnie obserwuj swoje uczucia i nie przesadzaj.

 • Należy pamiętać, że parzona skóra jest podatna na uszkodzenia. Ostrożnie podejdź do wyboru peelingów i peelingów. Wybierz rozmiar i ostrość cząstek ściernych zgodnie ze swoją wrażliwością. Ktoś dobrze toleruje ostre cząstki, podczas gdy inni rozwijają zaczerwienienie.

Kolejny niuans, otwarte pory przepuszczają wszystko. Dlatego wyciskając pryszcze po gotowaniu na parze, następnego dnia możliwe jest uzyskanie jeszcze większego stanu zapalnego.

 • Nie zaleca się wyciskania pryszczy. Wydłuża to czas regeneracji uszkodzonego obszaru, prowadzi do przebarwień i pojawienia się blizny lub blizny w miejscu ekstruzji.

Dobrze dobrana pielęgnacja skóry może zapobiec pojawianiu się nowych wyprysków i pozbyć się już istniejących.

Przeciwwskazania:

 • wysoka czułość,
 • naczynkowa,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • obecność lokalnych ognisk zapalnych

Jak parować twarz w domu

W domu istnieje kilka sposobów na parowanie skóry i otwieranie porów. Przed parowaniem konieczne jest dokładne oczyszczenie skóry z makijażu. Po co używać specjalnego płynu. Po nim dodatkowo zaleca się oczyszczenie twarzy pianką i przetarcie tonikiem. Pozwala to usunąć kurz, brud, sebum i pozostałości makijażu z powierzchni.

Pamiętaj też o umyciu rąk. To, czy patogeny i brud dostaną się do porów, zależy od ich sterylności.

Najłatwiejszy sposób na szybkie odparowanie twarzy

Możliwe jest szybkie odparowanie skóry, po prostu myjąc ciepłą, prawie gorącą wodą. To najprostszy sposób na otwarcie porów w ciągu kilku minut. Lepiej wykonać procedurę 5-6 razy, aby ciepła woda dotarła do wszystkich niezbędnych obszarów.

Wadą tej procedury jest to, że pory szybko się zamykają. Niezbędne zabiegi, do których parowanie skóry jest jedynie przygotowaniem, należy wykonać bezpośrednio po parowaniu.

Jak parować twarz nad parą

Aby wyparować twarz w ten sposób, będziesz potrzebować wody, ręcznika i rondelka.

 • W garnku zagotować pół litra wody. Dla efektu uspokajającego można dodać do wody zioła. Doprowadzić do wrzenia.
 • Zdejmij z pieca i umieść na stabilnym stojaku na stole.
 • Niech trochę ostygnie, ale woda jest potrzebna do gotowania na parze.
 • Trzymaj nad parą przez 2-5 minut, przykryj ręcznikiem. Pamiętaj, aby zamknąć oczy.

Parowanie twarzy parą to najniebezpieczniejsza metoda, do której należy podchodzić z najwyższą ostrożnością. Mogą się poparzyć, przegrzać, uszkodzić oczy, doznać nieprzyjemnych wrażeń itp. Efekt jest podobny do innych metod.

Jak odparować twarz ręcznikiem

Jak odparować twarz ręcznikiem? jest częstym pytaniem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jest to jedna z najstarszych metod stosowanych przez fryzjerów wszystkich krajów.

 • Podgrzej czystą wodę w czajniku lub w rondlu.
 • Zwilż ręcznik gorącą, ale nie wrzącą wodą.
 • Sprawdź komfortową temperaturę, ręcznik nie powinien się palić, ale być przyjemnie gorący.
 • Nałóż na całą twarz lub wybrane miejsca do parowania przez dosłownie 10 sekund. To wystarczy, aby otworzyć pory.

Istnieją zabiegi uzdrowiskowe, w których ręcznik zwilżony gorącym wywarem ziołowym trzyma się przez 5-10 minut lub do całkowitego ostygnięcia. Przedstawione podejście sprzyja naturalnemu oczyszczeniu, nawilżeniu, uelastycznieniu i poprawie kolorytu.

Wybierz ręcznik z włosiem, frotte. Nawiasem mówiąc, mogą również wykonywać dalsze peelingi. Aby to zrobić, wytrzyj otwarte pory od góry do dołu. Przechodząc przez każdy obszar skóry nie więcej niż 2 razy i stale używając nowych miejsc ręcznika. Zapobiegnie to ponownemu przedostawaniu się oczyszczonego brudu do porów.

Odparowalnik

Waporyzator to specjalne urządzenie przeznaczone do zamiany cieczy w parę. Mają specjalny kształt, który kieruje parę wzdłuż powierzchni twarzy. Temperatura pary jest specjalnie obliczona dla komfortu skóry. Nie piecze i otwiera pory.

Urządzenie pomaga w walce o zachowanie młodości, wygładzenie zmarszczek, poprawę cery. Istnieją modele, które są stosunkowo niedrogie i mogą poprawić stan skóry. Jeśli chcesz często i skutecznie wykonywać maseczki i zabiegi oczyszczające, waporyzator Ci w tym pomoże.

To najbezpieczniejszy sposób na parowanie skóry w domu.

Kosmetyki specjalne

Odpowiedni dla skóry wrażliwej. Działają inaczej niż ciepło. Specjalne preparaty osłabiają wiązania pomiędzy łuskami wierzchnich warstw naskórka, co ułatwia ich złuszczanie.

Metoda jest odpowiednia przed zabiegami oczyszczania. Produkty oparte na naturalnych składnikach, takich jak ekstrakty z kaktusa i aloesu, świetnie sobie radzą. Działają dodatkowo i nawilżająco na skórę.

Aleksandra

Edytor serwisu