Ile pierogów gotuje się po zagotowaniu wody

Ile pierogów gotuje się po zagotowaniu wody


Rzeźbione pierogi wystarczy tylko ugotować, aby były gotowe. Niektóre gospodynie mają za każdym razem nadzieję, że produkty mączne nie będą się sklejać i nie rozpadać. Ale sukces w dużej mierze zależy od zasad, których należy ściśle przestrzegać. Szczególną uwagę należy zwrócić na liczenie czasu po zagotowaniu wody w garnku. Jest jeszcze kilka sekretów od doświadczonych kucharzy, które pomogą Ci uprzyjemnić Twoje pierogi.

Na pierwszy rzut oka przygotowanie pierogów jest bardzo proste. Konieczne jest opuszczenie produktów mącznych do rondla wypełnionego wodą. Następnie – wymieszaj i odczekaj kilka minut, aż nadziewane ciasto będzie całkowicie gotowe. Ale aby danie okazało się atrakcyjne i smaczne, należy przestrzegać pewnych zasad.

Proporcje i czas gotowania

Zanim zaczniesz gotować, upewnij się, że ilość klusek odpowiada wielkości naczynia i objętości wody. Napełnij garnek mniej więcej do połowy. Produkt wyprze część płynu. Aby pierogi nie sklejały się i swobodnie pływały, warto wybrać pojemny pojemnik. Nie musi być bardzo głęboka. Doświadczeni kucharze doradzają, korzystając z gotowych wskazówek. Optymalny stosunek klusek do płynów to 1 do 3.

 • 500 gramów pierogów – 1,5 litra;
 • 1 kilogram – 3 litry;
 • Porcja (15-20 szt.) – 0,5 litra.

Aby danie było smaczniejsze, zaleca się użycie bulionu mięsnego. W takim przypadku należy przestrzegać powyższych proporcji. Pomoże to poprawić smak potrawy. Jeśli chodzi o czas gotowania pierogów, to jest to 10 minut po włożeniu produktu do wody. Jeśli ciasto zostało ugotowane z jajami kurzymi, nie wykipie się.

Po wypłynięciu na powierzchnię duże pierogi są gotowe w ciągu 10-12 minut. Małe pierogi zajmą tylko 7 minut lub mniej.

Doświadczeni kucharze chętnie doradzą. Aby zapobiec sklejaniu się produktów mącznych, wlej łyżkę oleju roślinnego do wrzącej wody.

Jak gotować pierogi w rondlu

Klasyczny sposób

 • Pierogi – 1 kilogram;
 • Woda – 4 litry;
 • Sól kuchenna – 2 łyżeczki;
 • Liść laurowy – 3 szt .;
 • Pieprz czarny – 3 lub 4 groszki.

Przygotowanie:

 1. Naczynia napełnić do połowy wodą. Dodaj sól kuchenną, kilka liści laurowych i inne przyprawy. Możesz dodać czarny pieprz. Umieść garnek na małym ogniu. Poczekaj, aż płyn się zagotuje.
 2. Wrzucamy knedle do wrzącej wody i od razu mieszamy, żeby się nie posklejały. Podczas gotowania kilkakrotnie wymieszaj zawartość rondla.
 3. Zmniejsz ogień po pojawieniu się klusek. Czas na około 5 minut.
 4. Sprawdź gotowość testu. Aby to zrobić, użyj dowolnych sztućców, takich jak widelec. Jeśli ciasto jest miękkie, danie jest gotowe do spożycia.
 5. Użyj łyżki cedzakowej, aby usunąć knedle. Możesz także użyć durszlaka.
 6. Ułóż knedle na talerzach i podawaj.

Po włożeniu pierogów do wody nie zmniejszaj intensywności ognia. Ciasto będzie się znacznie lepiej ugotować i nie będzie się sklejać. Jeśli po dodaniu produktów mącznych płyn przestanie się gotować, odczekaj kilka sekund, aż ponownie się zagotuje. Pamiętaj, aby dodać liście laurowe, kilka ząbków czosnku i ziele angielskie, aby gotowe danie dobrze pachniało. Niektóre gospodynie domowe wolą dodawać korzeń selera po ugotowaniu. Możesz eksperymentować i używać dowolnych innych przypraw. Smak tylko na tym skorzysta.

Szybki sposób

Jeśli chcesz poznać najprostszy sposób na zrobienie pierogów, odpowiedni jest dla Ciebie uniwersalny przepis, w którym pomyłka przypadkowa jest prawie niemożliwa. Rezultat jest zawsze doskonały – niezależnie od pochodzenia półproduktów. Zgodnie z przepisem możesz zrobić fabryczne i domowe pierogi.

Przede wszystkim napełnij garnek wodą i postaw go na dużym ogniu. Gdy płyn się zagotuje, dodaj trochę soli kuchennej, koncentrując się na swoim smaku. Dodaj mrożone knedle i zagotuj. Zminimalizuj ogień. Gotuj do ugotowania przez 5 lub 7 minut (dla gotowego produktu) lub 10-12 minut (dla produktu domowego). Aby ciasto pozostało w całości, nie zostawiaj go zbyt długo w bulionie.

Jak gotować pierogi w kuchence mikrofalowej

Ile pierogów gotuje się po zagotowaniu wody

Zazwyczaj do podgrzewania różnych potraw używa się kuchenki mikrofalowej. Wiele gospodyń domowych po prostu zapomina, że ​​urządzenie może służyć do gotowania. Tak ugotowane pierogi są bardzo smaczne i aromatyczne. Można je również smażyć na patelni. W tym samym czasie podgrzej średni ogień. Weź kilka produktów do gotowania:

 • Pierogi – 300 gramów;
 • Woda – 0,25 litra;
 • Liść laurowy – 1 sztuka;
 • Sól dla smaku.

Przygotowanie:

Przede wszystkim umieść knedle w naczyniu nadającym się do kuchenki mikrofalowej. Napełnij pojemnik wymaganą ilością wody i trochę soli. Połóż liść laurowy na wierzchu, aby stworzyć aromatyczne danie.

Umieść w kuchence mikrofalowej. Zamknij drzwi i ustaw maksymalną moc na 800 watów. Przybliżony czas gotowania to 10 minut. Pierogi z kuchenki mikrofalowej są aromatyczne i smaczne.

Skorupa mąki nigdy nie jest gotowana na miękko i jest dobrze nasycona wilgocią.

Jak gotować pierogi w powolnej kuchence

 • W wodzie . Napełnij miskę urządzenia wodą. Włącz tryb „Gotowanie” i poczekaj, aż się zagotuje. Dodaj przyprawy i olej. Ułóż knedle i dokładnie wymieszaj. Zamknij pokrywkę i uruchom minutnik na 7 lub 9 minut.
 • Dla pary . Napełnij miskę multicooker 1-2 szklankami gorącej wody. Dodaj swoje ulubione przyprawy, aby doprawić danie. Umieść komorę do gotowania na parze na górze. Posmaruj olejem roślinnym. Następnie ułóż knedle w jednej warstwie i trochę posol. Zamknij pokrywkę i włącz tryb „Gotowanie na parze”. Czas gotowania wyniesie 15-20 minut.

Jak gotować pierogi z bulionem

Pierogi można podawać z bulionem. Otrzymasz pyszne pierwsze danie. Napełnij garnek wodą do gotowania. W typowej recepturze proporcja między produktami płynnymi a półproduktami wynosi od 1 do 3. W tym przypadku użyj trochę mniej wody, aby bulion był gęstszy. Zagotuj wodę i dodaj niewielką grudkę masła. Dopraw solą i przyprawami – liść laurowy pieprzem. Po ułożeniu klusek zawartość naczyń dobrze wymieszać. Obserwuj uważnie, aby ciasto się nie sklejało.

Czas gotowania pierogów z bulionem waha się od 5 do 10 minut. Zależy to od wielkości produktów. Po ugotowaniu dodaj posiekane zioła. Rozłóż knedle na miski. Jeśli chcesz, możesz użyć gotowego bulionu pozostałego po ugotowaniu kurczaka lub mięsa z innego drobiu.

Wskazówki od doświadczonych kucharzy

 • Aby szybciej zagotować wodę, użyj czajnika elektrycznego. Następnie wlej gorący płyn do rondla. I dopiero wtedy połóż pierogi.
 • Zaleca się przygotowanie pierogów tuż przed jedzeniem. Gotowane produkty mączne nie są długo przechowywane i z czasem tracą smak. Zamrożony półprodukt nie wymaga wcześniejszego rozmrażania.
 • Pierogi umieszcza się w wodzie w małych partiach. Woda nie ostygnie szybko i nadal będzie się gotować. A ciasto nie zdąży się skleić.
 • Świeże pierogi najlepiej przechowywać w zamrażarce. Gotowy produkt zamraża się tylko na 4 miesiące. Aby produkty mączne nie sklejały się ze sobą, ułóż drewnianą deskę, posypaną wcześniej mąką. Następnie włóż go do zamrażarki na dokładnie godzinę. Wyjąć, zebrać i umieścić w plastikowych torebkach. Zawiąż każdą torbę lub zasuń suwak, jeśli używasz specjalnego opakowania. Włóż go z powrotem do zamrażarki.
 • Lodówka służy do przechowywania gotowanych pierogów. Włóż do miski schłodzone produkty mączne i szczelnie zamknij. Czas przechowywania do 3 dni.
 • Danie możesz podawać razem z bulionem. Nabierz trochę wody chochlą i przelej do misek. Jeśli nie zachowasz bulionu, wyjmij knedle łyżką cedzakową. Do dania dobrze pasują różne sosy, w tym kwaśna śmietana, ketchup i majonez. Możesz również posypać świeżymi ziołami.

Teraz nauczyłeś się robić pierogi. W obecności półproduktów przygotowanie pysznego dania nie będzie trudne.

Aleksandra
Edytor serwisu