Dlaczego koty jedzą trawę?

Dlaczego koty jedzą trawę

Często widzimy koty jedzące trawę. Po co? Przyzwyczailiśmy się do tego, że ich preferencje gastronomiczne to głównie ryby, mięso, mleko. I oto jest. A jeśli kot nie ma dostępu do ulicy, gdzie może jeść dużo trawy, zaczyna skubać kwiaty w pomieszczeniach. 

W ten sposób nie tylko bardzo denerwuje i denerwuje swoich właścicieli, ale także szkodzi sobie. Nie jest tajemnicą, że wiele roślin domowych jest całkowicie nieszkodliwych, jeśli nie dotyka się ich, ale na przykład trujących, jeśli zostaną pogryzione.

Więc o co chodzi? Może po prostu nie mają wystarczającej ilości witamin? Dlaczego koty jedzą trawę?

W rzeczywistości jest to po prostu naturalna potrzeba organizmu, która jest potrzebna do normalnego procesu trawienia. W końcu jego wygląd zależy również od żywienia kota, co sprawia nam wszystkim przyjemność. W końcu jak miło jest oglądać piękne koty.


Koty jedząc nie sortują jedzenia, jeśli złapią ptaka, zjadają go razem z piórami. Co oczywiście komplikuje proces trawienia. Lżejsze jedzenie jest najpierw trawione, a potem wszystko, co pozostaje. Aby uniknąć zaparć, potrzebuje zioła, które pomoże jej w trawieniu.

Dostając się do żołądka, drażni go ostra wysoka trawa, kot odruchowo wypluwa i wypluwa wszystko, co było w żołądku, ale jest to trudne do strawienia. To jest futro, które może spaść podczas mycia językiem, to są pióra itp. Właściciele, widząc to, są zmartwieni, myślą, że zwierzę jest złe. Ale tak nie jest, więc nie trzeba odwracać uwagi ani przeszkadzać kotu.

I oczywiście opinia, że ​​potrzebują zioła jako dodatkowego źródła witamin, nie jest wykluczona. W końcu zauważono, że przeżuwają głównie młodą trawę. W każdym razie po prostu tego potrzebują.

Aleksandra
Edytor serwisu