3 wskazówki dotyczące używania soku z cytryny do prania

Czy możesz sobie wyobrazić pranie prania z cytryną? Ten słoneczny owoc rozjaśnia, usuwa uporczywe zabrudzenia i pozostawia przyjemny zapach. Jest prosty i bezpieczny w użyciu do prania.

3 wskazówki dotyczące używania soku z cytryny do prania

Usuwa plamy z potu

Aby usunąć plamy z potu z ubrania, wyciśnij połowę cytrusów na zabrudzony obszar. Pozostaw na kilka minut. Następnie dodaj trochę wody, aby kwas nie uszkodził tkaniny i pozostaw na 5-7 godzin. Po tym czasie ubrania można prać w dowolny dogodny sposób. Przyjemnym dodatkiem takiego odplamiacza będzie lekki cytrynowy zapach, który utrzymuje się nawet po kilku praniach.

Ważne: delikatne tkaniny, takie jak jedwab, należy przechowywać w roztworze nie dłużej niż 2 godziny.

Zastępuje wybielacz

Sok z cytryny, ze względu na wysoką zawartość kwasu, przywraca początkową biel przedmiotom o jasnym kolorze. Wybielać można na dwa sposoby:

  1. Sok z 2 owoców rozpuścić w 10 litrach gorącej wody. Namocz pranie w tym roztworze przez kilka godzin. Następnie wypierz w pralce lub ręcznie.
  2. Dodaj sok z 1 cytryny do pralki w komorze na wybielacz. Lepiej wybrać tryb z maksymalną temperaturą. W połączeniu z proszkiem wybielającym efekt jest doskonały.

Używanie cytrusów jako wybielacza jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także znacznie tańsze niż sztuczne środki. Ponadto pranie po takim przetworzeniu nie potrzebuje nawet klimatyzatora.

3 wskazówki dotyczące używania soku z cytryny do prania

Usuwa trudne plamy

Zanieczyszczenia markerami, flamastrami, krwią, rdzą i starymi uporczywymi plamami są często werdyktem. Tutaj sprawdzi się sok z cytryny, jeśli dodasz do niego jeszcze kilka składników. Aby usunąć trudne plamy, musisz:

  1. Krew, stare plamy: zabrudzone miejsce nasączyć sokiem z połowy cytrusów i po kilku minutach dodać szczyptę sody oczyszczonej. Następnie umyj w zwykły sposób.
  2. Marker, flamaster: miejsce zanieczyszczenia przetrzeć cytrusami i po godzinie zmyć ciepłą wodą z mydłem.
  3. Rdza: Namocz plamę sokiem z 1 cytryny i dodaj nadtlenek. Po zakończeniu reakcji przemyć w dogodny sposób.

Lepiej usuwać złożone plamy z delikatnych tkanin sokiem z cytryny z dodatkiem cukru. Pomoże zmniejszyć kwasowość, co ochroni włókna przed uszkodzeniem.

Używanie soku z cytryny do prania ubrań to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale także delikatna pielęgnacja rzeczy. Najważniejsze jest przestrzeganie zaleceń i używanie tylko świeżych owoców.

Aleksandra
Edytor serwisu